כל מה שצריך לדעת על אוהלים לאירועים

תוכן עניינים

השאיפה לקיים אירועים ייחודיים ומעניינים מובילה אותנו לערוך אותם במגוון הולך ומתרחב של מקומות, ולאו דווקא בתוך מבנים. בהתאם ישנו ביקוש גדול לאוהלים המיועדים לאירועים. באופן טבעי כשיש ביקוש משמעותי, גם ההיצע מתרחב. כדי לבחור נכון מבין כל האפשרויות הרבות של אוהלים לאירועים יש כמה דגשים שחשוב לשים אליהם לב, והם מפורטים כאן בעמוד.

 

התאמה לסוג האירוע

המין האנושי משתמש בסוגים שונים של אוהלים לאירועים רבים: ימי הולדת, ימי נישואין, מסיבות בת/בר מצווה, מסיבות ברית מילה וגם בריתות, ירידים ותערוכות, כנסים מקצועיים ולמרבה הצער יש גם אירועים פחות משמחים כמו שבעה שעבורם נדרש אוהל. לכן, השיקול הראשון בבחירת האוהל הוא התאמתו לאירוע הספציפי כמו גם למקום שבו הוא יוצב.

 

גודל האוהל

כשקונים או שוכרים אוהל לאירוע מחברה רצינית, יש באופן טבעי מנעד בחירה רחב מאוד מבחינת הגודל. חשוב לקחת בחשבון לא רק את מספר המשתתפים באירוע, אלא גם את האופי שלו – כלומר, האם מדובר באירוע שמתנהל בישיבה או בעמידה, וכו'. בדרך כלל לאירוע של כ-100 אנשים נדרש אוהל בגודל של 5 מטר על 12 מטר. לאירוע שבו אין צורך בשולחנות ומגיעים אליו 300 אנשים יידרש אוהל בשטח 120 מ"ר (8X15, 10X12 וכו'), ואם תרצו להציב גם שולחנות – השטח הנחוץ הוא כ-200 מ"ר (למשל אוהל בגודל 10X20).

 

בטיחות מקסימלית

כל מי שעורך אירוע אחראי לשלומם של כל המשתתפים בו. זוהי אחריות רבה מאוד, וחלק בלתי נפרד ממנה הוא בחירת אוהל בטיחותי. אוהלים לאירועים צריכים לעמוד בתקן הרלוונטי, ועוד דגש שאסור להתפשר עליו הוא יריעות שיש בהן חומרים מעכבי בעירה (כך שאם חלילה תפרוץ שריפה, היא תתפשט לאט והאורחים יוכלו להימלט). בעת הקמת האוהל נדרשת תשומת לב מרבית לכל פרט ופרט, וכן אישור מהנדס קונסטרוקציה ליציבותו של המתקן.

 

הסוגים השונים של אוהלים לאירועים

האוהלים לאירועים נחלקים למספר סוגים:

  1. אוהלים סגורים – שמגיעים עם חלונות, דלתות, מערכות מיזוג אוויר, ומאפשרים בקרה מלאה על התנאים באוהל.
  2. אוהלי שאנטי – אוהלים פתוחים שמספקים בעיקר הצללה. אוהלים אלה מתאימים לאירועים באביב, ובכל זמן אחר כשהצורך העיקרי הוא הגנה מהשמש.
  3. אוהלים מתנפחים – אוהלים שמגיעים בשלל צורות כמו למשל טירה, כדור, עם קשתות ועוד.

כמו כן ניתן להוסיף לאוהלים תאורה, הגברה וגם מערכות ישיבה מסוגים שונים (פינות זולה, שולחנות וכיסאות ועוד).

 

לא פחות חשוב: האסתטיות של האוהל

אחרי שמסמנים V על כל הצרכים הפונקציונליים, כדאי לנצל את המגוון הרחב מאוד של אוהלים לאירועים גם לצורך הבטחת מקסימום אסתטיות. הפרמטרים הרלוונטיים הם הצבע של האוהל, רמת הגימור שלו והתוספות השונות. כדאי לבחור אוהל שמשתלב באופן מיטבי עם הסביבה, למען הרמוניה מושלמת.

טיפים לעיצוב הזמנות

Corporate holiday gifts

מתנות לחג לעובדים – מוצרי פרסום מכובדים ומיוחדים

אחד הדרכים החשובות להעריך עובדים בעסק היא באמצעות מתנות לחג . מתנה מתאימה יכולה להרגיש כמו עידוד עצום לעובדים שלך, ולהשאיר רושם חיובי שממשיך להזכיר להם כמה אתה מעריך את תרומתם לחברה. מתנה מושקעת לחג, בין אם היא מוצרי פרסום מכובדים או משהו אישי יותר, יכולה להיכנס ללב של העובדים ולהגביר את התחושה של שייכות לחברה.